Partneři

 

Přírodovědecká fakulta UK (PřF)

PřF byla založena v roce 1920 a patří mezi nejvýznamnější fakulty UK - v kontextu ČR lze působnost a kapacity fakulty srovnat se středně velkými regionálními univerzitami, ať již z hlediska rozpočtu (více než 1,1 mld. Kč), počtu studentů (cca 5 tisíc) či výsledků VaV dle IS RIV (Rejstřík informací o výsledcích). Dlouhodobě se profiluje jako špičková výzkumná instituce a v hodnocení vědeckých výstupů se pravidelně řadí mezi tři nejlepší fakulty v ČR.

 

Geofyzikální ústav AV, v.v.i. (GFÚ)

Ústav se zabývá základním výzkumem fyziky Země. Jeho hlavním programem jsou vědecké studie na regionální bázi, jejichž cílem je přispět k objasnění stavby zemské kůry a litosféry, geodynamického vývoje a fyzikálních vlastností Země a jejího okolí. K tomuto účelu je využíváno studií rozložení geofyzikálních polí v prostoru a čase v návaznosti na laboratorní výzkum vybraných vzorků hornin v odpovídajících tlakových a teplotních podmínkách. Práce ústavu směřuje k získání poznatků využitelných i pro cílenou prospekci, prevenci přírodních katastrof a ke snížení škodlivých dopadů na člověka a jeho činnost. Ústav kromě jiného provozuje také řadu vlastních observatoří (seismické, gravimetrické, magnetometrické, geotermické).

Ústav geoniky AV ČR, v.v.i. (ÚGN)

ÚGN se zaměřuje zejména na struktury a vlastnosti geomateriálů svrchní části zemské kůry včetně antropogenních sedimentů, na procesy probíhající v zemské kůře v důsledku lidské činnosti a jejich účinky na životní prostředí a na rozvoj souvisejících výzkumných metod. V rámci výzkumu jsou rozvíjeny podpůrné disciplíny, zejména aplikovaná matematika a fyzika, chemie, environmentální a sociální geografie. Svou činností ÚGN přispívá ke zvyšování úrovně poznání a vzdělanosti a k využití výsledků vědeckého výzkumu v praxi.

 

Ústav struktury a mechaniky hornin, v. v. i. (ÚSMH)

ÚSMH je moderní vědecké pracoviště zaměřené na studium struktury a vlastností horninového prostředí, hornin, odvozených anorganických a organických materiálů a speciálních kompozitních materiálů. V šesti vědeckých odděleních zkoumá přírodní a indukované jevy a procesy působící na chování, vývoj a stabilitu hornin v jejich přirozeném uložení v zemské kůře. Uplatňuje pokročilé monitorovací a laboratorní metody výzkumu s cílem formulovat vědecké poznatky a stanovit podmínky jejich využití v praxi. Ústav dále zpracovává odborná stanoviska a posudky v oborech své činnosti.

 

Česká geologická služba (ČGS)

ČGS je respektovaná státní organizace a resortním výzkumným ústavem Ministerstva životního prostředí, pověřeným výkonem státní geologické služby na území České republiky a s ním souvisejících činností, která vytváří, uchovává a poskytuje nestranné expertní geologické informace pro státní správu, soukromý sektor a veřejnost. Je jedinou institucí, jejímž posláním je soustavný výzkum geologické stavby, shromažďování, zpracovávání a poskytování údajů o geologickém složení území, ochraně a využití přírodních nerostných zdrojů a zdrojů podzemních vod a o geologických rizicích v rozsahu celého území ČR.

 

Technická univerzita Liberec, Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (TUL/CxI)

Řešitelský tým projektu je příslušný k vysokoškolskému „Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace“ (CxI), který vznikl v r. 2009 za podpory poskytnuté z OP VaVPI. CxI je vyprofilovaným pracovištěm VaV (regionálním centrem VaV), a to v oblastech materiálového výzkumu a konkurenceschopného strojírenství. Kolektiv odborných pracovníků se od r. 1993 zabývá problematikou výzkumu podzemních procesů a vývojem softwarových modulů pro jejich simulaci a zpracování experimentálních dat z terénních měření.

 

 

Centrum experimentální geotechniky, Fakulta stavební, České vysoké učení technické v Praze

Centrum experimentální geotechniky (CEG) je moderní experimentální pracoviště, které se zabývá výzkumem a výukou. Centrum zaměstnává tým mladých odborníků na experimentální geotechniku. Výuka je zaměřena na praktické laboratorní zkoušky a experimenty v geotechnice, dále na zkoušky in-situ a na měření základů staveb a podzemních konstrukcí. CEG provozuje podzemní laboratoř Josef. Jedná se o pracoviště zajišťující praktickou výuku studentů a je také jedinečným místem pro experimentální a výzkumné projekty. Regionální podzemní výzkumné centrum URC Josef poskytuje také servis a pracovní prostory soukromým firmám z oboru geotechniky a stavebnictví. CEG široce spolupracuje s průmyslem. Poskytuje odborné služby při určování geotechnických parametrů zemin a horninového prostředí. Provádí také monitoring podzemních staveb, speciálních stavebních konstrukcí a další.

 Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem - přidružený člen od r. 2018

Vysoká škola báňská - Technická univerzitra  Ostrava - přidružený člen od r. 2018

Externí partneři

Operační program Výzkum, vývoj a inovace
Výzkumná infrastruktura RINGEN byla podpořena z programu účelové podpory Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy pod reg. č. LM2015084 a z Operačního programu „Výzkum, vývoj a inovace“ pod reg. č. CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_013/0001792